Pokud cokoliv stavíme či rekonstruujeme, pak víme, že to rozhodně není nic jednoduchého. A nemusí jít ani o dům, může se jednat například o kůlnu, altánek či něco podobného. Každopádně k tomuto úkolu potřebujeme spoustu nejrůznějšího materiálu.
Jedním z nich je pak i krytina, ať už střešní, nebo ta na stěnu. A zde velmi záleží na tom, co vlastně stavíme. U domu je samozřejmé, že potřebujeme co nejpevnější a nejbytelnější střechu. Ta musí vydržet dlouho a zároveň odolat všemu, co na ni může příroda nachystat.
Avšak kvalitní střecha je dost drahá. Proto se u méně důležitých staveb používají podstatně levnější lehké krytiny, jako jsou polykarbonát desky. Ty jsou poměrně oblíbené a najdeme je v mnoha provedeních v nejrůznějších obchodech se stavebninami či potřebami pro kutily.
V podstatě se jedná o desku z lehkého, avšak dostatečně pevného materiálu. Často bývá průhledná, ale může mít v podstatě jakoukoliv barvu. Velkou výhodou je také její cena, která je, jak již bylo řečeno, podstatně nižší, než u klasických střešních krytin.
Proč tedy nemáme na domech střechy z polykarbonátu? Protože má i své nevýhody. To, že je tento typ krytiny lehký, znamená, že se s ním dá poměrně snadno manipulovat. Na druhou stranu jej také snadno odnese vítr. A všichni víme, jaké rychlosti může dosáhnout při prudkých letních bouřích.
I proto jej najdeme především na drobnějších stavbách, jako jsou například kůlny. Díky tomu, že může být i průhledný, se uplatní i při stavbě skleníků. Zde je i vhodnější, než například klasická fólie.
Je tedy vidět, že i přes své nevýhody má své využití. A pro svou nízkou cenu a jednoduchost výroby je také snadno dostupný. Není tedy divu, že si získává stále více na oblibě. I když jej nejde použít například na pokrytí střechy rodinného domu, jsou situace, kde se uplatí lépe, než bychom čekali.